Düzce Oto Ekspertiz

Araç Altı Detaylı Kontrolü

Düzce Oto Ekspertiz Fren Testi

Oto Ekspertiz ile Araç Altı Kontrolleri?

Araç altı kontrol testimizde, otomobilinizin altındaki yağ kaçaklarına, alt takım kusurlarına, aracın şasesinin ve alt takım parçalarının herhangi bir darbe alıp almadığına detaylı bir şekilde bakılır. Gözlemlenen herhangi bir sorun olursa araç sahibi ve alacak kişiye araç liftte iken tespit edilen arıza, hata ve kusurlar detaylı bir şekilde izah edilerek bilgilendirilmede bulunulur.

Araç Altı Kontrol?

Araç altı kontrolünde aracınız lifte kaldırılarak altına bakılır. Şaseleri, yürüyen aksamı, motor veya şanzımanda yağ kaçağı olup olmadığı kontrol edilir, gerekirse sizlerin de görmesi sağlanabilir. Böylece aracınızın dışarıdan görünmeyen kısmı hakkında bilgi sahibi olursunuz. Sigorta şirketleri alttan hasar sonucu perte çıkardığı araçları ağır hasarlı olarak satıyor. Dolayısıyla kaportası orijinal olan bir araç alttan darbe sonucu ağır hasar almış olabilir. Kaportasına aldanarak satın almış olduğunuz aracınız alttan ağır bir darbeye maruz kalmış olabilir.

Dolayısıyla oto piyayasında alttan pert olan araçların sayısı bir hayli fazla. Peki alttan araç nasıl pert olur? Alttan darbe alan kaldırıma veya bir taşa altını vuran araç karteri vurup kırabilir yağsız kalabilir ve motor kitleyebilir. Şase uçlarına vurursa airbagler açılabilir. Şanzıman ve aktarma organlarının hasar alması sonucu araç perte ayrılabilir. Dolayısıyla alttan darbe alan aracın perte ayrılma ihtimali çok yüksektir. İstediğiniz 2.el aracınızı lift üzerindeyken altı ne durumda diye bize kontrol ettirebilirsiniz. Bilmeden satın almış olduğunuz alttan darbeli bir araç sizi sonrasında ciddi anlamda zarara uğratır. Düzce Sağlam Oto Ekspertiz'de lift üzerinde kontroller ve alanında uzman profesyoneller sayesinde artık alttan darbeli araç almaya son. Lift kontrolleri yapılmayan araç ekspertizi risk taşır. Dolayısı ile 2.el araç alımlarınızda aracın altını net ve çıplak bir şekilde görebilmeniz için lift üzerinde kontrol şarttır. – Düzce Oto Ekspertiz